Login2

Register

ورود

ثبت نام

نگاهی کوتاه به کارایی سیستم عامل تایزن

به طور قطع نام سیستم عامل های اندروید, ویندوز,Mac و IOS به گوشتان خورده و شاید نام Watch OS را هم شنیده باشید. این سیستم عامل ها شناخته شده ترین سیستم عامل های موجود در جهان هستند اما سیستم عامل دیگری به نام تایزن (Tizen) هم وجود دارد که با اینکه بر روی محصولات بسیار استفاده شده اما کاربران کمتر با آن آشنایند. سیستم عامل تایزن محدود ترین سیستم عاملی است که سامسونگ تا به اکنون آن را توسعه داده و با وجود تمام انتقاد هایی که نسبت به آن می شود به نظر نمی رسد که قصد تغییر رویه داشته باشد.

تایزن دقیقا چیست؟

تایزن یک سیستم عامل چندگانه است که توسط سامسونگ توسعه داده شده, به عبارت دیگر تایزن یک سیستم عامل پایه است که بسته به دستگاهی که از آن استفاده می کند دارای نسخه های مختلفی می باشد. این سیستم عامل به قدری انعطاف پذیر است که می توان از آن بر روی گوشی های هوشمند, ساعت های هوشمند, تلویزیون های هوشمند و تقریبا هر دستگاهی که صفحه نمایش دارد ( حتی یخچال فریزر) استفاده کرد.

همچنین این سیستم عامل منبع باز بوده و توسعه دهندگان نرم افزاری به صورت رایگان می توانند از کد های آن استفاده کرده و بر مبنای آن دست به توسعه نرم افزار بزنند. با این حال هر چیزی که کاربران از آن استفاده می کنند را تقریبا سامسونگ توسعه داده.

چه ساعت های هوشمند و دستبند ها هوشمندی از این سیستم عامل استفاده می کنند؟

  • Gear Fit2 Pro
  • Galaxy Watch
  • Galaxy Watch Active
  • Galaxy Watch Active 2

در حال حاضر سامسونگ مدل های مختلفی از دستبند ها و ساعت های هوشمند را در بازار موجود دارد که بر مبنای سیتم عامل تایزن طراحی شده اند. در دستبند های هوشمند می توان به Gear Fit2 Pro اشاره کرد که این سیستم عامل به شما امکان دانلود نرم افزار ها و واچ های بسیاری که مطابق با صفحه نمایش خمیده مستطیلی آن است می دهد.

سامسونگ در ساعت های هوشمند پرچمدار خود مانند Galaxy Watch, Galaxy Watch Active و اخیرا در Galaxy Watch Active 2 هم از سیستم عامل تایزن استفاده که مجموعه ای کامل از نرم افزار ورزشی و کاربری رزمره و همینطور واچ فیس های متنوع را عرضه کند.

گلکسی واچ و گلکسی واچ اکتیو دو محصول پر طرفدار و پر کاربرد سامسونگ هستند که معمولا به علت قیمت بالای آنها در بازار ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است اما فروشگاه ما برای مدت محدود این دو محصول را با تخفیفی ویژه عرضه کرده است که می توانید در اینجا ببینید.

با این حال انتقاداتی هم به این سیستم عامل گرفته می شود که اگر میخواهید از عملکرد این سیستم عامل در محصولات سامسونگ مطلع شوید توصیه میکنم به مقالات زیر نگاهی بی اندازید.

نقد و بررسی Galaxy Watch

نقد و بررسی Galaxy Watch Active

نظر دهید

امتیاز کاربران
- 0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5
Loading...
۰ نظر
دیدگاهی ارسال نشده است!