Login2

Register

ورود

ثبت نام

شایعه: سامسونگ قصد عرضه یک مدل گوشی هوشمند با باتری گرافنی را دارد

احتمالا سامسونگ در حال کار بر روی جایگزینی برای باتری های لیتیومی تلفن های هوشمند خود است. با توجه به تویت منتشر شده توسط یکی از کاربران تویتر به نام Evan Blass, شرکت سامسونگ امیدوار است حداقل یک گوشی هوشمند با باتری گرافنی را سال آینده یا نهایت تا سال ۲۰۲۱ عرضه کند.

متن تویت:

“Samsung is hoping to have at least one handset either next year or in 2021, I’m told, which will feature a graphene battery instead.”

 “Capable of a full charge in under a half-hour, they still need to raise capacities while lowering costs.”

شرکت سامسونگ هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده.

گرافن به خاطر خواص ویژه خود به عنوان ماده ای شگفت انگیز شناخته می شود. محققان معتقد اند که گرافن می تواند ذخیر شارژ باتری و همینطور سرعت شارژ باتری را در تلفن های هوشمند به میزان فابل توجهی افزایش دهد. شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که محققان این شرکت گونه ای از باتری های گرافنی را توسعه داده اند که قادر است ۵ برابر سریع تر از باتری های لیتیومی شارژ شود.

سامسونگ از سال ۲۰۱۶ و بعد از مشکلاتی که در عرضه Note 7 پیش آمد به دنبال جایگزینی برای باتری تلفن های هوشمند خود بوده است. مدت کوتاهی بعد از عرضه Note 7, موارد متعددی از افزایش بیش از حد دمای باتری و حتی انفجار و آتش گرفتن آنها توسط کاربران گزارش شد که در نهایت سامسونگ مجبور جمع آوری این مدل از گوشی های هوشمند خود و توقف خود تولید آنها شد.

 

منبع:cnet.com

نظر دهید

امتیاز کاربران
- 0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5
Loading...
۰ نظر
دیدگاهی ارسال نشده است!