Login2

Register

ورود

ثبت نام

راهنمای استفاده از Apple Watch- ریست و جفت کردن با آیفون

بعضی مواقع ممکن است نیاز باشد که اپل واچ خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید و دوباره با گوشی آیفون خود یا گوشی دیگری جفت کنید(pair). تفاوتی ندارد که اپل واچ شما سری ۳ یا ۴ باشد یا حتی قدیمی تر, فرآیند ریست, پاک کردن اطلاعات, قطع اتصال از آیفون و جفت کردن به آیفون جدید تقریبا یکسان است. با این حال هر کدام از این از این راه ها مراحل مختلفی دارند که می بایست به درستی طی شوند. در ادامه در مورد مباحث زیر صحبت خواهیم کرد:

 • قطع اتصال اپل واچ و گوشی آیفون (unpair)
 • پاک کردن اطلاعات اپل واچ
 • جفت کردن اپل واچ به آیفون
 • جفت کردن اپل واچ زمانی که هنوز آیفون قدیمی خود را دارید
 • جفت کردن اپل واچ زمانی که هنوز آیفون قدیمی خود را دارید

چگونه اپل واچ خود را ریست کنیم؟

اگر با اپل واچ خود مشکل دارید, گاهی تنها راه ممکن ریست کامل آن است. با این حال گزینه ای به عنوان بازگردانی به تنظیمات کارخانه (factory reset) برای اپل واچ وجود ندارد. به جای آن مراحل زیر به شما کمک می کند که اتصال بین آیفون و اپل واچ خود را قطع کرده و اطلاعات آن را پاک کنید که در واقع همان بازگردانی به تنظیمات کارخانه محسوب می شود.

قطع کردن اتصال (Unpair) بین اپل واچ و آیفون

متاسفانه شما قادر به قطع اتصال اپل واچ از آیفون از طریق خود اپل واچ نیستید و می بایست حتما گوشی آیفونی که با اپل واچ جفت است را همراه خود داشته باشید. در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. بر روی آیفون خود وارد نرم افزار Watch app شوید و بر روی زبانه Watch tab ضربه بزنید.
 2. بر روی ساعت در بالای صفحه ضربه بزنید.
 3. بر روی آیکون «I» ضربه زده و سپس بر روی Unpair Apple Watch ضربه بزنید.
 4. تنظیمات جدید را تایید کنید, حالا شما قادرید که اپل واچ را به آیفون جدید جفت کنید.

پاک کردن اطلاعات اپل واچ

با دنبال کردن مسیر زیر می توانید تمام اطلاعات روی اپل واچ را پاک کنید:

Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings on the device itself.

جفت کردن اپل واچ با آیفون

جفت شدن اپل واچ و آیفون در حالت عادی به صورت خودکار انجام می شود اما در برخی مواقع ممکن است این فرآیند با مشکل مواجه شود مخصوصا اگر گوشی آیفون قدیمی شما در دسترس نباشد. لازم به ذکر است که پیش از اقدام به جفت کردن اپل واچ و ایفون, می بایست اطمینان حاصل کنید که اپل واچ شما مدل گوشی شما را پشتیبانی می کند. به طور مثال اپل واچ ۳ ورژن سلولار فقط با مدل های آیفون ۶ و یا بالاتر و اپل واچ ۳ ورژن GPS تنها با آیفون های مدل ۵S و بالاتر جفت می شوند.

چگونه اپل واچ را با آیفون جفت کنیم؟

ابتدا اپل واچ خود را روشن کنید و مطمئن شوید که بلوتوث آن هم روشن است. اپل واچ و آیفون را نزدیک هم قرار دهید, سپس از شما خواسته می شود که آیفون خود را بالای اپل واچ و بر روی انیمیشنی که بر روی اپل واچ در حال اجرا است نگه دارید (مانند تصویر بالا) از اینجا به بعد مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. انتخاب کنید که که میخواهید اپل واچ جدیدی راه اندازی کنید و یا می خواهید از اطلاعات قبلی استفاده کنید.
 2. با اپل ایدی خود وارد شوید.
 3. تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب کنید. اپل واچ شما تنظماتی که بر روی آیفون شماست را منعکس می کند. تنظیماتی مانند سیری, Find my iPhone, Location Services و…
 4. اگر مایلید رمز ورود بسازید و در غیر اینطورت این مرحله را رد کنید.
 5. صبر کنید تا همگام سازی بین اپل واچ و آیفون تکمیل شود.

چگونه اپل واچی که قبلا با یک گوشی جفت بوده را با آیفون جدید جفت کنیم؟

ممکن است که شما آیفون خود را گم کرده باشید و یا مدل جدید تری خریده باشید و یا هر دلیل دیگری, به راحتی می توانید اپل واچ خود را با آیفون جدید جفت کنید. پیش از شروع اطمینان حاصل کنید که اپل آیدی خود را داشته باشید, هم اپل واچ و هم آیفون به یک شبکه وای فای متصل باشند, هر دو حداقل ۵۰% شارژ باتری داشته باشند و همچنین رمز ورودی که قبلا با آن وارد اپل واچ شده اید را داشته باشید.

توجه داشته باشید که مراحل در شرایطی که آیفون قبلی خود را نداشته باشید متفاوت است.

اگر هنوز آیفون قبلی خود را دارید مراحل زیر را ادامه دهید:

 1. اپل واچ و آیفون خود را به آخرین ورژن نرم افزاری اپدیت کنید.
 2. از آیفون قبلی خود بکاپ گرفته و وارد زبانه My Watch در نرم افزار Watch app که بر روی آیفون شما نصب لست شوید تا اتصال اپل واچ و گوشی را قطع کنید.
 3. تنظیمات آیفون جدید را انجام دهید.
 4. نرم افزار Watch app را بر روی اپل واچ جدید باز کنید و مراحلی که قبلا برای جفت کردن اپل واچ و آیفون بیان شده است را دنبال کنید.
 5. برای اینکه مطمئن شوید اطلاعات سلامتی شما همگام شده, می بایست مسیر زیر را دنبال کنید: Settings > Your Name > iCloud > Health

اگر هنوز آیفون قبلی خود را ندارید مراحل زیر را ادامه دهید:

 1. همانگونه که قبلا گفته شد اطلاعات اپل واچ را پاک کنید.
 2. آیفون جدید را روشن کرده و وارد اکانت iCloud خود شوید, سپس نرم افزار Watch app را باز کرده و اپل واچ را با آیفون جدید جفت کنید.
 3. بعد از اپدیت سیستم عامل به آخرین ورژن موجود, اقدام به بازیابی اطلاعات خود کنید.
 4. مراحلی که بر روی آیفون نمایش داده شده است را اجرا کرده تا تنظیمات بین اپل واچ و آیفون تکمیل شود. ب نمایش تمام اطلاعات موجود بر روی iCloud ممکن است چند روز زمان ببرد.

نظر دهید

امتیاز کاربران
- 0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5
Loading...
۰ نظر
دیدگاهی ارسال نشده است!