Login2

Register

ورود

ثبت نام

اپل واچ سری ۵ رسما معرفی شد!

در رویداد دیشب کمپانی اپل, اپل واچ سری ۵ رسما توسط مدیر عامل این شرکت, تیم کوک معرفی شد. در ادامه به قابلیت های جدید آخرین سری از خانواده اپل واچ می پردازیم.

صفحه نمایش رتینا جدید با قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن (always-on)

نسل پنجم ساعت های هوشمند اپل نسبت به سری قبلی خود, اپل واچ ۴ ارتقا های قابل توجهی داشته و علاوه بر صفحه نمایش رتینا جدید, از قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن یا always-on هم بهره می برد. از طرف دیگر مدت زمان شارژدهی باتری اپل واچ ۵ نسبت به مدل قبلی خود تغییری نداشته و همچنان ۱۸ ساعت شارژدهی خواهد داشت, این در حالیست قابلیت های بیشری را برای ارائه به شما دارد.

پشتیبانی از قابلیت always-on به این معنیست که برخلاف مدل های قبلی اپل واچ که درصورت عدم استفاده از آن صفحه‌نمایش به‌صورت کامل خاموش می‌شد, اپل واچ ۵ قادر است برخی اطلاعات مانند زمان و برخی نوتیفکیشن ها را به شما نشان دهد. البته این قابلیت جدیدی نیست و پیش از این هم بسیاری از ساعت های برند های دیگر مانند Galaxy Watch از قابلیت بهره می بردند. تمامی واچ فیس های جدید سیستم عامل WatchOS 6 و همینطور تعدادی از واچ فیس های قدیمی توسط قابلیت always-on پشتیبانی خواهند شد.

ارتقا قطب ما و قابلیت تماس در شرایط اضطراری

از جمله ارتقا های جدید دیگری که در اپل واچ ۵ وجود دارد می توان به ارتقا قابلیت های مکان یابی و قطب نما و همینطور ارتقا نرم افزار تماس اضطراری اورژانس در مدل های سلولار اشاره کرد. در اپل واچ ۵ قطب ‌نما و نقشه‌ ارتقا یافته و این امکان را به شما می‌دهد تا اطلاعات بیشتری مانند عرض و طول جغرافیایی، ارتفاع و شیب را بر روی ساعت هوشمند خود مشاهده کنید.

همچنین قابلیت تماس اضطراری با اورژانس هم هم اکنون در ۱۵۰ کشور جهان در دسترس است و دیگر به چند کشور خاص محدود نمی شود و اپل واچ ۵ در شرایط اضطراری, راه های ارتباطی با مرکز اورژانس آن کشور را پیدا کرده و با آن تماس خواهد گرفت.

طراحی و ابعاد مشابه با مدل های قبلی اما بدنه تیتانیومی

طراحی اپل واچ ۵ دقیقا مشابه سری قبل خود بوده بو مدل کوچکتر آن ابعادی برابر ۴۰ *۳۴ میلیمتر و مدل دیگر آن ابعادی برابر ۴۴* ۳۸ میلیمتر دارد. اما اپل برای اولین بار اپل واچ سری ۵ را با بدنه تیتانیومی عرضه خواهد کرد که با وجود استحکام بیشتر از وزن کمتری نسبت به اپل واچ های بدنه فلزی برخوردار است.

قیمت و تاریخ عرضه اپل واچ ۵

مدل GPS اپل واچ ۵ در دو اندازه ۴۰ و ۴۴ میلیمتری عرضه خواهد شد که به ترتیب قیمتی برابر ۳۹۹ و ۴۲۹ دلار دارند و مدل سلولار آن ۱۰۰ دلار افزایش قیمت خواهد داشت. همچنین عرضه این ساعت هوشمن از تاریخ ۲۰ سپتامبر شروع خواهد شد.

نظر دهید

امتیاز کاربران
- 0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5
Loading...
۰ نظر
دیدگاهی ارسال نشده است!